Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

APETYT NA EUROPĘ

 • Serial dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002

Seria filmowa "Apetyt na Europę" ma charakter spontanicznie kreowanego dokumentu, filmu drogi. W podróż po 15 państwach Unii Europejskiej zabiera widzów trójka reporterów - poliglotów: Magdalena Stużyńska - teatrolog i aktorka, Magdalena LEWKOWICZ - dziennikarka i tłumaczka. Trzeciego uczestnika realizatorzy wybiorą w zależności od kraju, który będą prezentować.
Autor i realizator projektu mówi: "W trakcie naszych podróży będziemy poszukiwać mądrych i wrażliwych przewodników po danym kraju. Może to być zadomowiony tam Polak, bądź też obywatel tego kraju, najlepiej absolwent College of Europe w Natolinie lub Brugii. Będziemy chcieli spotkać jego znajomych, najchętniej młodych ludzi, zdobyć wiedzę o ich codziennym życiu, pracy, sposobach spędzania wolnego czasu, korzystaniu ze zdobyczy kultury, cywilizacji, doświadczenia rodziców i zapytać się, jak przystąpienie ich kraju do Unii Europejskiej wpłynęło na ich życie."

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PORTUGALIA... ODKRYWAMY ZIEMIĘ ODKRYWCÓW

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2002
 • 2 x 30'

Pilot serii "Apetyt na Europę".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:22:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency