Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAMIĘTNIK FILMOWY IGI C.

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • Barwny,28 min

"Tak się złożyło, że siedzę sobie i patrzę... Mój sad. To jest Dingo, a to As. Ten młodzieniec, to mój mąż. Od dwudziestu ośmiu lat jesteśmy ze sobą razem. Andrzej włączył kamerę. Teraz biegnie ją wyłączyć. Taśma jest cholernie droga..." Iga Cembrzyńska dokonała nie lada sztuki. Wiedziona cnotą oszczędności zawarła w niespełna półgodzinnej projekcji aż dziewięciolecie. "Pamiętnik Igi C." jest autorskim przedsięwzięciem znakomitej aktorki, reżysera i scenarzysty filmu zrealizowanego w latach 1992 - 2000 w Gzowie. W tym miejscu magicznym, siedzibie pary artystów i filmowym planie zarazem powstały takie obrazy, jak "Gwiezdny pył", "Cztery pory roku", "Wrzeciono czasu" i "Zegar słoneczny". Wiele godnych rejestracji wydarzeń działo się także poza polem widzenia kamery profesjonalnych operatorów. Ale nie umknęły obiektywowi autorki "Pamiętnika". Są wśród nich sceny liryczne i ironiczne, nostalgiczne, zabawne. Są plastycznie wysmakowane kadry urzekających pejzaży, budzącej się wiosną do życia bądź zamierającej z zimą przyrody, a także zapisy przaśnej codzienności na pięknym, ale siermiężnym łonie natury. Kwiecie pachnie, ptaszęta kwilą, ale komary tną jak wściekłe. Szczególną zajadłość wykazują spragnione krwi samice. Oskarżanie tylko wszystkich przedstawicielek żeńskiej płci o okrucieństwo i perfidię byłoby jednak zupełnie bezzasadnym nadużyciem. "Miałam kiedyś zaszczyt filmować symbol seksu lat dziewięćdziesiątych polewany lodowatą wodą z naszej Strugi - wspomina Iga Cembrzyńska. Katarzyna Figura grała moją rywalkę w filmie "Wrzeciono czasu". Stoczyłyśmy przed kamerą pojedynek o względy filmowca. Zagrałyśmy chyba nieźle, bo zaczęto pisać i mówić: Andrzej zdradza Igę! Ma kochankę! Sex bomba zagnieździła się w Gzowie! Biedna Iga!" Filmowy obraz nie kłamie. Wykazuje dowodnie, że naprawdę biedna była potraktowana zimnym prysznicem Kasia. Maj 1992 roku. Sylwester '94, wiosna '95, jesień '97. Andrzej Kondratiuk i Iga kręcili wtedy "Słoneczny zegar". Padało. Kwiecień 2000 roku, Wielkanoc. "Tak się złożyło, że siedzę sobie i patrzę..."
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:22:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency