Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAWÓD: POSŁANKA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • 27'

Autor dokumentu pojawia się z kamerą w jednym z najbardziej nagłośnionych medialnie miejsc w Polsce - w gmachu parlamentu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Bohaterkami jego filmu są posłanki: Sylwia Pusz z Poznania, Aleksandra Ewa Gramała z Katowic i Elżbieta Jankowska z Łodzi. 29-letnia Sylwia Pusz została wybrana już na drugą kadencję. To właśnie ona wprowadza swoje koleżanki w nowe życie. Reżyser nie wdaje się w wielką politykę, interesują go sprawy bardziej przyziemne, daleko odbiegające od pokazywanych zazwyczaj w telewizyjnych relacjach. To nieco plotkarska opowieść o trzech kobietach, różniących się między sobą wiekiem, doświadczeniem zawodowym oraz środowiskiem, z którego się wywodzą. Autor odsłania zakulisowe tajemnice życia parlamentarnego. Odwiedza Biuro Poselskie, a także Dom Poselski, gdzie mieszkają posłanki. Rejestruje rozmowy służbowe, ale także prywatne. Posłanki rozmawiają o normalnych ludzkich sprawach, swoich rodzinach, marzeniach, planach na przyszłość, ambicjach zawodowych.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2002
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda Studia AVA FILM
2017.02.11 03:23:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency