Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1993
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • Barwny, 58 min

Liryczny portret nieżyjącego już polskiego reżysera filmowego, Janusza Nasfetera - wybitnego twórcy specjalizującego się w fabularnych filmach o dzieciach i młodzieży. Ten dokumentalny, psychologiczny film dokonuje analizy prywatnych zachowań starego 74-letniego artysty - w momencie dla niego szczególnie dramatycznym. Tym osobistym dramatem jest chwilowy powrót rozgoryczonego, zapomnianego, przedwczweśnie emerytowanego, ciężko schorowanego reżysera w związku z udziałem zrealizowanego w 1970 roku jego filmu pt. "Abel twój brat" - na Festiwalu Filmów Katolickich w 1993 w Niepokalanowie. Czy film "Abel twój brat" zestarzał się? Czy artysta w porze swojej starości odnajdzie dla niego widownię i czy odnajdzie w tej imprezie siebie? Czy widownia odnajdzie jego film? Czy zasłużył na nagrodę? Ale jest to refleksja nie tylko o tym. Następuje sekwencja monologów Janusza Nasfetera , jego dialogów z reżyserem filmu, młodszym od Niego o 20 lat, przyjacielem artystycznym Grzegorzem Królikiewiczem. Ich rozmowa dotyczy intymności twórczości, relacji pomiędzy dramatycznym życiem osobistym i impulsami artystycznymi. Refleksje i pełna wahań samoocena Janusza Nesfetera - splecione z autorefleksją autora tego filmu, który pointuje - "jesteś moim lustrem".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:19:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman