Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SPORT GORZOWSKI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1985
 • archiwizacja: WFO w Łodzi

Dwuczęściowy film prezentujący Gorzów i okolicę przez pryzmat osiagnięć i wydarzeń sportowych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

 • Część
 • 16 mm ; barwny ; 40 ' ; archiwizacja WFO w Łodzi

Film przedstawia najważniejsze imprezy sportowe Gorzowa Wielkopolskiego w szczytowym okresie jego rozwoju - roku 1985. Mamy również okazję poznać samo miasto i jego historię, zobaczyć gotycką katedrę z XII wieku czy fragmenty zachowanych murów obronnych. Prezentowane dziedziny sportowe to: piłka nożna kobiet - TKKF Stilon, piłka ręczna - AZS i wywiad z trenerem M. Kaniowskim. O koszykówce AZS mówi trener Władysław Ćwiertniak oraz były trener M. Kosowicz. Malowniczo prezentuje turniej Waterpolo a także łucznictwo na Mistrzostwach Polski. O tej dyscyplinie sportu opowiada trener Orląt Gerard Nowak. Pierwszą część filmu zamykają zawody żużlowe i rozmowa z trenerem Stali-Gorzów Edwardem Jancarzem.

2

 • Część
 • 16 mm ; barwny ; 40' ; archiwizacja: WFO w Łodzi

Druga część filmu przedstawia najważniejsze imprezy sportowe województwa gorzowskiego w szczytowym okresie jego rozwoju --roku 1985. Ponieważ imprezy te odbywają się w kilku miasteczkach a także i w Gorzowie, przy okazji postarano się o ich krótką prezentację. W filmie występują znani zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi. Już w momencie zakończenia realizacji film stał się w pewnym sensie, dokumentem historycznym: ludzie odeszli bądź ze sportu, bądź z życia i tylko wszystko to trwać będzie w ludzkiej pamięci, która jednak bywa ulotna... i na taśmie tego filmu. Na filmie zaprezentowano między innymi: zawody kajakarskie na Warcie oraz wywiad z trenerem K.Rejniakiem oraz reprezentantem kraju M. Zacharą. Wraz z kamerą uczestniczymy w wyścigu kolarskim Szlakiem Oficerskich Obozów Jenieckich - Gorzów-Dobiegniew-Choszczno-Strzelce-Gorzów. W Myśliborzu na malowniczym jeziorze obserwujemy trening żeglarzy z klubu żeglarskiego Szkuner. Międzynarodowy Maraton w Dębnie Lubuskim ma już ugruntowaną wieloletnią tradycję i międzynarodową obsadę. Bardziej miejscowy zasięg ma Bieg Słowiański organizowany w Gorzowie. Mamy niepowtarzalną okazję być na uroczystym powitaniu triumfatora Wyścigu Pokoju Lecha Piaseckiego, a także uczestniczyć w finale Wyścigu Dookoła Polski.

2017.02.11 03:25:12
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych