Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOROTA SEGDA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • 53'

Filmowy portret Doroty Segdy. Zapis istotnych wydarzeń w życiu i karierze młodej aktorki dokonany pięć lat temu w 1997 r., kiedy miała już w swoim dorobku kilka znaczących ról i otwierały się przed nią nowe perspektywy. Motywem wiodącym fabularyzowanego dokumentu jest podróż pociągiem na trasie Kraków - Warszawa, co ilustruje rozdarcie bohaterki między te dwa miasta. Szczere zwierzenia i refleksje artystki na wiele ważnych dla niej spraw pozwalają poznać ją jako aktorkę i człowieka. W chwili realizacji programu Dorota Segda była nową twarzą na scenie i ekranie, nowym odkryciem kina i teatru. Stworzyła kilka interesujących ról, istotnych dla rozwoju jej kariery, znaczących dla naszej kultury. Zagrała główną rolę w filmie "Faustyna", występowała w spektaklu "Faust" na deskach Teatru Starego w Krakowie oraz w "Hamlecie" w reżyserii Andrzeja Wajdy - by wymienić tylko te najważniejsze, dające jednocześnie obraz szerokich możliwości aktorskich artystki. W swoich wypowiedziach aktorka nawiązuje do tych kreacji, mówi o stosunku do pracy - na scenie i planie filmowym, o tym jak postrzega zawód aktora. Nie ogranicza się jednak wyłącznie do spraw zawodowych opowiadając o pracy, wiele mówi także o sobie prywatnie, o tym jakim jest człowiekiem i co w życiu liczy się dla niej najbardziej. Obnaża swój charakter i osobowość, zdradza o czym marzy. Portretu dopełniają wypowiedzi przyjaciół i współpracowników, m.in. Andrzeja Wajdy, Jerzego Grzegorzewskiego, Kazimierza Kutza, Jana Peszka, Doroty Pomykały i Ewy Telegi. Całość uzupełniają fragmenty spektakli i filmów z udziałem Doroty Segdy oraz obrazy krakowskiego malarza, Dominika Rostworowskiego. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.03.30 00:43:36
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski