Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZARNOBYL. KLĄTWA PIOŁUNU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1994
  • 29' 10''

Pociągi, które dojechały do kresu swej podróży na wieczne czasy, długie kolumny samochodów zatrzymane w gigantycznym korku, który już nigdy nie ruszy, wnętrze przedszkola, gdzie już nikt i nigdy nie pozbiera rozrzuconych zabawek i nie spocznie na leżaczkach przeznaczonych na poobiednią sjestę, sarkofag z ziemi i betonu skrywający ukryte pod nim zło... I zieleń, przesadnie wybujała zieleń niczym nie okiełznanej przyrody wdzierająca się do wnętrz opuszczonych domostw, rozsadzająca betonowe płyty blokowisk, gdzie w szczelnie zamkniętych oknach odbija się krwawym blaskiem zachodzące słońce. Tych okien też nikt już nie otworzy za naszego życia, żadna głowa nie wychyli się zza firanki i nie zawoła w stronę podwórka: -Sasza, Tania! Obiad na stole! W tych domach nikt już nie mieszka, nie słychać żadnych śmiechów i nawoływań, nie słychać ptasich treli, nie zaszczeka pies... To miasto umarło cywilną śmiercią w dniu, gdy nastąpił Wielki Wybuch Reaktora Atomowego. To miasto nazywa się Czarnobyl...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:29:25
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman