Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIĘKUJEMY WAM POLACY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • Barwny,

Film przedstawia dzieje Pierwszej Dywizji Pancernej. Wiosną 1937 roku 10 Brygada Kawalerii stała się jednostką zmotoryzowaną. Na rok przed wybuchem wojny jej dowództwo objął płk Stanisław Maczek. Brygada wzięła udział w kampanii wrześniowej i do końca działań wojennych pozostała w pełni sprawną jednostką bojową. W roku 1940 uczestniczyła w walkach pod Montbard we Francji. Jej chlubne tradycje przejęła utworzona w Anglii Dywizja Pancerna, która później brała udział w alianckich akcjach w Normandii. To ona zamykając drogę odwrotną okrążonym siłom niemieckim, wsławiła się obroną wzgórza nazwanego "Maczugą". [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

OD WRZEŚNIA DO NORMANDII (1)

 • Część
 • 50 min

OD SEKWANY DO WILHELMSHAVE (2)

 • Część
 • 44 min
2017.02.11 02:20:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor