Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOŻYWOCIE BEZ WYROKU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • 24'

Więzienie w Grądach Woniecku przypomina pensjonat. Nie każdy skazany, zwłaszcza recydywista, potrafi się w nim odnaleźć. Nie ma krat, są kółka zainteresowań, zajęcia relaksujące i sportowe, nauka zawodu, otwarte cele, wycieczki i wyjścia do kościoła. W tym więzieniu skazani mają wszystko - dobre wyżywienie, rozrywkę, możliwość rozwoju, opiekę lekarską. By się tam znaleźć, trzeba czekać na miejsce 2-3 miesiące. I łatwo stamtąd wylecieć. Więzienie powstało w budynkach należących niegdyś do specjalizującego się w hodowli bydła PGR, leżącego w samym środku słynnego kombinatu łąkarskiego Wizna, na Białostocczyźnie. PGR jednak padł. Pozostali ludzie, którzy wegetują za 400 złotych zasiłku i patrzą w stronę więzienia z niekłamaną zazdrością i zdumieniem.Nie mogą zrozumieć jak to jest, że oni, uczciwi ludzie, którzy nie z własnej woli stracili pracę, środki do życia i jego sens, klepią biedę w skromniutkich mieszkaniach i często nie mają co do garnka włożyć, a łobuzy, złodzieje, przestępcy żyją w doskonałych warunkach i państwo na utrzymanie każdego z nich daje 1700 złotych miesięcznie. Ludzi z byłego PGR nie interesują świetne metody resocjalizacyjne i psychologiczne nowinki. Patrzą raz na piękne więzienie, a drugi raz na niszczejące zabudowania gospodarcze, które wkrótce pewnie zostaną rozebrane i na bloki, w których wykupili mieszkania, lecz teraz nie stać ich na remonty, pewnie więc i one też się rozpadną. Zauważają, że w popadającym w ruinę gospodarstwie pojawiły się bociany zwabione ciszą i spokojem. I są pewni, że w ich Grądach, w których oni odsiadują dożywocie bez wyroku, w końcu zostanie tylko kościół i więzienie. Więzienie, do którego niektórzy chcieliby pójść, pożyć sobie bez problemów i zmartwień. No i zjeść przyzwoicie.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:32:07
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.