Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ALA MA DZIECI - POSTSCRIPTUM

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • 25'

W kwietniu 1997 roku do sanatorium "Orlik" w Kudowie-Bukowinie przywieziono ośmioletniego Rafała. Chłopiec był po długiej terapii i przeszczepie szpiku kostnego, dzięki któremu udało się go wyleczyć z białaczki. Był krnąbrny, robił co chciał, a jeśli nie chciał - nie reagował na uwagi. Nieznośny pacjent przeszedł pomyślną rekonwalescencję, ale przed jego powrotem do domu dyrektor sanatorium Bronisław Kamiński postanowił sprawdzić, w jakich warunkach i w jakiej rodzinie żyje. Pojechał do Stupska, gdzie zastał gromadę dzieci kłębiącą się w jednej izbie. Poznał też przeszłość bliskich Rafała. Okazało się, że ojciec-awanturnik wszystko przepijał, jego dziesięcioro dzieci często więc głodowało. Paradoksalnie ich sytuacja poprawiła się, gdy ojciec zginął w wypadku. Kiedy Bronisław Kamiński zjawił się u nich, owdowiała Alicja Grzmocińska była jednak w tak rozpaczliwej sytuacji, że myślała o samobójstwie, by jej potomstwem zajęło się państwo. Dyrektor zdecydował, że Rafał nie wróci do rodziny, jeśli wcześniej nie rozbuduje się nędznego domku, w którym mieszkała. Wraz z Bronisławem Kamińskim do Stupska pojechała ekipa z wrocławskiego oddziału TVP. Powstał wówczas film "Ala ma dzieci", w którym matka Rafała opowiadała o swoim życiu, podczas gdy pracownicy i pacjenci sanatorium rozbudowywali jej domek. Rodzina chłopca odzyskiwała wtedy nadzieję, dzieci były uszczęśliwione. Realizatorzy tamtego filmu postanowili sprawdzić, jak po pięciu latach radzą sobie Grzmocińscy, jak czuje się i dorasta Rafał, jak sprawuje się jego młodsze rodzeństwo, a jak potoczyły się losy starszego. Tym razem jednak Alicja Grzmocińska nie stanęła przed kamerą. Okazało się, że po pierwszym dokumencie, po tak dla niej pomyślnym wydarzeniu, jakim była bezinteresowna pomoc pracowników i pacjentów sanatorium "Orlik", kobieta miała mnóstwo nieprzyjemności, zarówno ze strony mieszkańców Stupska, jak i dalszej rodziny. Drugi raz nie chciała zaryzykować...
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:24:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych