Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH JANA NOWICKIEGO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1993
  • Barwny, 53 min

Jana Nowickiego określa się jako artystę wszechstronnego i niebanalnego. Urodzony w 1939 roku aktor początkowo grywał amantów ("Anatomia miłości"), jednak od początku wykazywał niezwykły talent dramatyczny. Do jego najwybitniejszych ról z pewnością należą kreacje w "Barierze", "Dziurze w ziemi", "Życiu rodzinnym" oraz w "Spirali", gdzie wcielił się w człowieka oczekującego śmierci i przechodzącego wewnętrzną przemianę. W programie Jan Nowicki "spowiada się" przed kamerą, próbuje zdefiniować siebie jako człowieka i aktora. Taka definicja jest niezwykle trudna, bo zawód ten pełen jest sprzeczności. Jak powiedział Nowicki w jednym z wywiadów: "Być aktorem to długa czarująca męka. Aktor nie powinien się przywiązywać do żadnych teorii, systemów, światopoglądu (...) Aktor powinien być chudy, gdy jest potrzebna rola chudego, aktor powinien mieć ciało, gdy jest potrzebna rola dla Cześnika... Aktor powinien mieć charakter, a aktor z charakterem jest zaprzeczeniem aktorstwa...". [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:32:32
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski