Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIŁOŚĆ DO PŁYTY WINYLOWEJ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • Barwny, 29 min

Wraz z pojawieniem się mody na muzykę techno narodził się nowy styl życia i spędzania wolnego czasu, dyskoteki ustąpiły miejsca klubom. Fani tej muzyki, którzy w techno i pokrewnych mu trendach (trans, energie trans, house, progressive house, badboybreaks, drum-bass i wiele innych) poszukują codziennej ucieczki od rzeczywistości, sposobu zamanifestowania swej odrębności wobec świata dorosłych, wyłamania się z obowiązujących schematów, nazywają siebie nowymi hipisami. Ich muzycznymi guru, weekendowymi idolami stali się klubowi disk-jockeye, zwani DJ-ami. Trzej z nich: Angelo Mike, Insane i Edee Dee opowiadają w filmie o tym, jak trafili do "branży", jakie są ich ulubione gatunki muzyczne, mówią o swojej pracy, o przygotowaniach do imprez, które prowadzą i codziennych, często wielogodzinnych "treningach", aby to, co wieczorem zaprezentują publiczności brzmiało swobodnie i niebanalnie. Typowy warsztat pracy DJ-a to dwa gramofony i mikser. No i oczywiście płyty: poczciwe, czarne, winylowe krążki, których nie zastąpią nawet najlepsze płyty kompaktowe. Bo tylko "winyle" dają się dowolnie obracać w prawo i w lewo, stwarzając praktycznie nieograniczone możliwości miksowania dźwięków. Zdaniem DJ-ów, muzyka techno to powrót do korzeni, do tradycji tańców plemiennych wyzwalających poczucie wspólnoty. Dla młodych jej słuchanie to swoisty rytuał, ale i rodzaj uzależnienia. Podczas całonocnego clubbingu można się obywać bez jedzenia, picia, snu. Niezbędna jest tylko muzyka. A jest jej gdzie słuchać. W każdy weekend tylko w Warszawie odbywa się ok. 30-40 imprez klubowych.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:24:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl