Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MÓJ SPIS Z NATURY WE WSI LEŹNO MAŁE

w NASZ SPIS POWSZECHNY

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny. 24 min.

W województwie Kujawsko-Pomorskim leży wieś Leźno Małe. To tu trafia z kamerą ekipa filmowa, towarzysząca rachmistrzom spisowym w całej Polsce. Autorzy dokumentu pragną pokazać kawałek polskiej wsi oraz jej mieszkańców, zaglądają do kilku domostw. Zapytani o sens życia ludzie opowiadają o codziennych troskach i radościach, o swoich marzeniach i cierpieniach. Wspominają stare, lepsze czasy, gdy "dało się żyć". Dziś rolnictwo w Polsce podupadło, marnieją gospodarstwa, stoją prace w polu, ludzie nie mają pieniędzy nawet na skromną egzystencję. Mimo ciężkiej doli nie skarżą się, nie narzekają na swój los, znajdują miejsce na uśmiech, potrafią się cieszyć z życia. O codziennych kłopotach na wsi opowiadają m.in. sołtys, sprzedawczyni, a także kowal, który mówi też o swoim zanikającym zawodzie. Ilustracją do opowieści bohaterów filmu są piękne zdjęcia wiejskiego krajobrazu, malowniczych pejzaży, wspaniałych widoków skąpanych w soczystej zieleni. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego