Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

48 GODZIN Z ŻYCIA KOBIETY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny, 38 min

Agnieszka Rylik, sześciokrotna zdobywczyni tytułu mistrzyni świata w boksie zawodowym, wkrótce w Sopocie ma się spotkać na ringu, w walce partnerskiej, z Gorisławą Goranową, zawodniczką z Bułgarii. Właśnie ten czas poprzedzający walkę Iga Cembrzyńska wybiera, by nakręcić filmowy portret bokserki, którą zresztą prywatnie zna i lubi. Na początek zaprasza ją do Gzowa, w miejsce znane kinomanom z sześciu filmów fabularnych, które stworzył tam Andrzej Kondratiuk. Chce się dowiedzieć, jak to jest, że młoda, ładna, inteligentna, wykształcona kobieta - Agnieszka Rylik pisze pracę dyplomową kończąc studia politologiczne - nagle wchodzi na ring i w czwartej rundzie zwycięża. Chce się też dowiedzieć, czy jej rozmówczyni nie boi się, że kiedyś pokona ją jakaś przeciwniczka, czy nie obawia się, że pokaleczy jej twarz albo będzie w walce straszliwie kontuzjowana. Czym dla niej jest boks? Do walki pozostało już tylko kilka godzin. Podczas spaceru po plaży kobiety rozmawiają o pierwszej walce Agnieszki, jej pierwszym sukcesie, pierwszej łzie i pierwszej miłości. O zdenerwowaniu przed spotkaniem w ringu i stresie. Kamera cały czas uważnie obserwuje bohaterkę dokumentu: jej ruchy, spojrzenia, sposób mówienia, reakcje. Wreszcie - walkę, którą oglądają obecni na widowni m.in. Jerzy Kulej i Andrzej Gołota. Powstaje portret, nieco zaskakujący, będący zapewne zaprzeczeniem stereotypowych wyobrażeń o kobietach, które sięgają po bokserskie rękawice. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:35:58
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski