Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DWIE TAKIE SAME

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2001
 • Gatunek:
  Film sportowy
 • Barwny, 25 min

Joanna i Małgorzata Skowrońskie cztery lata przed olimpiadą w Sydney trafiły do Centrum Przygotowań Olimpijskich. Wiktor Chomotow, trener reprezentacji polskiej w tej dyscyplinie, był zdania, że przed tymi dziewczynami gimnastyka nie ma sekretów, mogą wszystko. Numerem 1 w Centrum była jednak Joanna. Tak się bowiem złożyło, że Małgosia zaraz na początku drogi do Sydney uległa bardzo poważnemu wypadkowi, w wyniku którego rozbiła staw barkowy. Odtąd ćwiczenia wiązały się u niej z cierpieniem. Znosiła to dzięki twardości charakteru. Barbara Stanisławiszyn, dyrektor Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, wbrew opinii innych, którzy uważali, że głupotą jest trenowanie Małgosi, uparła się, by przeszła cały cykl przygotowań. Rzecz bowiem w tym, że siostry Skowrońskie, jako bliźniaczki, są ze sobą niezwykle silnie związane, nigdy się nie rozstają i zawsze się wspierają, choć jednocześnie ze sobą rywalizują.
Interesujący dokument, którego bohaterkami są siostry Skowrońskie, skupia uwagę widza nie na Joannie - zdobywczyni pięciu złotych medali na Mistrzostwach Polski - lecz właśnie na Małgosi, która nie pojechała do Sydney. I zarazem podsuwa nie całkiem bezpodstawną myśl, że niepowodzenie Joanny na olimpiadzie mogło być spowodowane rozłąką z siostrą. Ta zaś jej nieudany występ na antypodach odczuła tym dotkliwiej, że wytrwale, znosząc ból podczas ćwiczeń i cierpienia podczas terapii, przez cztery lata ćwiczyła, by móc pojechać do Australii i tam zmierzyć się z siostrą, a jednocześnie wspierać ją, jak to zawsze robiła. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:38:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman