Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWRÓT

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Barwny, 23 min

Problemy ludzi opuszczających zakłady karne. Bohaterem dokumentu jest Andrzej, 49-letni mężczyzna, który po 10-letnim wyroku wychodzi z więzienia. Na pożegnanie otrzymuje zapomogę w wysokości... 20 zł i dobre słowo. Widzowie mają okazję obserwować jego życie na wolności przez kilka miesięcy po opuszczeniu zakładu: bezskuteczne a upokarzające poszukiwania pracy, brak środków do życia, obojętność a nawet niechęć otoczenia. Zasiłek dla bezrobotnych kończy się po 6 miesiącach pobierania, a żadne źródło utrzymania nie pojawia się. Dorosły, silny mężczyzna zmuszony jest pozostawać na utrzymaniu swojej matki-emerytki, która nie odtrąca syna. Pozostają mu prace dorywcze i wspomnienia. Te ostatnie wyjątkowo dla Andrzeja bolesne. Dokument Macieja Adamka nie propaguje łatwych rozwiązań.Takich zresztą nie ma. Nie wiadomo, czy bohaterowi uda się powrócić do normalnego życia. Kamera opuszcza go kolejnego takiego samego dnia nie dającego nadziei na jutro. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Dyplom Honorowy
  za "podjęcie istotnego tematu społecznego"
2017.02.11 03:39:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl