Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BIEBRZA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1995
 • Gatunek:
  Film przyrodniczy
 • Barwny, 60 min

Przez ponad ćwierć wieku trwała walka garstki naukowców i dziennikarzy o ochronę pradoliny Biebrzy z jej bezcenną florą i fauną. Zanim w roku 1994 powstał Biebrzański Park Narodowy, melioracja znacznych obszarów nadbiebrzańskich łąk, intensywne polowania a także zwykły bieg wydarzeń spowodowały znaczne zmiany w środowisku naturalnym Biebrzy. Nie znaczy to, że dziś nie zasługuje ona na ochronę. My zaś - i tylko my - mieliśmy jedyną w swoim rodzaju szansę pokazania, jaką była Biebrza przed laty, a jaką jest dziś. Poczynając od 1963 roku zrealizowaliśmy nad Biebrzą dla telewizji 23 filmy o długości od 30 do 60`, nie tylko zresztą przyrodnicze; uzyskały one 8 nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach, a wiele z nich emitowały nie tylko europejskie ale także amerykańskie i australijskie stacje telewizyjne. Sięgając do tych dawnych naszych filmów - a niestety nie wszystkie przetrwały - sięgnęliśmy do historycznych już dokumentów. [J. Wierzbicka]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1998
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego)-Nagroda Główna
  Nagroda pieniężna ufundowana przez Prezydenta Miasta Łodzi
 • 1998
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego)-Nagroda Główna
  Nagroda pieniężna ufundowana przez Prezydenta Miasta Łodzi
2017.02.11 03:41:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor