Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GRUDNIOWE TAŚMY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1990
  • Czarno-biały i barwny, 19 min

Film o losach taśm zarejestrowanych przez Wojciecha Jankowskiego w grudniu 1970 r. w Gdańsku. Taśmy zostały zarekwirowane przez Milicję, posłużyły w niektórych przypadkach jako dowód przeciwko uczestnikom manifestacji, czasem wmontowywane w materiały propagandowe. Taśmy zostały zwrócone telewizji w 1990 r.

Od autora:
"Bardzo osobisty film o wydarzeniach grudniowych na Wybrzeżu i udziale w nich ekipy telewizyjnej. Film powstał w 20 lat po 1970 roku i nakręceniu zdjęć skonfiskowanych przez władze komunistyczne. Odzyskane w wyniku poszukiwań przez autora m. in. w archiwach SB, MSW, WSW i WWF "Czołówka", negatywy w 1990 r. stały się zasadniczym wątkiem filmu. Część z nich w tajemniczych okolicznościach zaginęła. Pozostał po nich jedynie pozytyw, wykorzystany w "Grudniowych taśmach".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.13 01:04:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor