Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZYMON PYTHON - PORTRET WEWNĘTRZNY

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Barwny, Kamera ARRI SRIII 16 mm, Taśma Kodak320T. 23 min

Tematem filmu jest opowieść o marzeniach - o pragnieniu ich realizacji pomimo wszelkich trudności i na przekór własnym ograniczeniom. Szymon pomimo tego, że zmaga się ze schizofrenią, od dwóch lat pisze teksty inspirowane twórczością Cyrku Monty Pythona i marzy o zrealizowaniu filmu na ich podstawie. Wierzy, że wtedy odnajdzie bratnią duszę, kogoś kto go zrozumie, wesprze i pokocha.
Nie wartościujemy pracy Szymona nie oceniamy go jako twórcy. Nie to jest tematem filmu. W najgłębszej warstwie jest to bowiem film o potrzebie miłości. Jej poszukiwanie przez bohatera może się wydać naiwne, ale rzeczy najważniejsze są często najprostsze: lęk przed samotnością, pragnienie wyrażenia siebie, miłość.
Forma filmu jest bardzo niekonwencjonalna, gdyż film składa się z warstwy dokumentalnej, która jest zapisem wypowiedzi Szymona, tak jak on widzi siebie, natomiast warstwa kreacyjna jest swoistym portretem bohatera nakreślonym przez twórców filmu, odbiciem emocji i odczuć wywołanych postacią Szymona. Wątki te łączą się ze sobą w finale filmu będąc afirmacją nadziei nie tylko dla Szymona, ale dla każdego kto umie marzyć.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2003
  Jelenia Góra (FF Optymistycznych "Happy End")
  Nagroda Specjalna za "oryginalność formy filmowej"
 • 2003
  Sopot (Sopot Film Festival)-Wyróżnienie
  w kategorii: dokument
 • 2003
  Sopot (Sopot Film Festival)
  Specjalne wyróżnienie organizatorów grupy filmowej "Hamulec Bezpieczeństwa"
 • 2003
  Poznań (Festiwal Kina Amatorskiego "Stygmaty")
  wyróżnienie za "inteligencję i profesjonalizm"
 • 2003
  Toruń (Toruński Offowy Festiwal Filmowy)
  Nagroda "Flisaka" ufundowana przez Prezydenta Miasta Torunia za najlepszego filmu z regionu
2021.01.31 00:07:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego