Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POSŁAŃCY PANA BOGA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Barwny, 49 min

Wydaje nam się, że wiemy wszystko o misjach i misjonarzach. Tymczasem film "Posłańcy Pana Boga", nagrodzony na tegorocznym XVIII Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie, zmusza nas do zweryfikowania potocznych wyobrażeń na ten temat. Jego bohaterowie - misjonarze i misjonarki pracujący na terenie Afryki, szczerze, bez zbędnego dydaktyzmu i przesadnego upiększania opowiadają o swoich doświadczeniach pracy na Czarnym Lądzie. Mówią o zapale z jakim tam pojechali, o tym jak czuli się zbawcami świata i jak bardzo chcieli nawracać i ewangelizować oraz o tym, jak szybko musieli zweryfikować to, czego nauczyli się o misjach z mądrych podręczników w seminarium. Rzeczywistość okazała się zupełnie różna od oczekiwań. Tak naprawdę dopiero w bezpośrednim kontakcie z Afrykanami uczyli się, czym w istocie jest misja. Musieli odpowiedzieć sobie na pytania, które się uparcie nasuwały - po co tu jestem, jaki jest sens mojej pracy. Dziś, po latach, mówią o trudach, wyzwaniach, niebezpieczeństwach, ale także o tym, że nie tylko nawracali, również sami przeżyli nawrócenie - przyczyniła się do tego Afryka i miejscowi ludzie. Ojcowie Werbiści i siostry ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego, pracujący w Angoli i na Madagaskarze, wspominają pierwsze lata na misjach. Opowiadają o trudach codziennej pracy, o zagrożeniu życia i zdrowia oraz o tym, jak starali się poznać mentalność miejscowych ludzi i na gruncie afrykańskich tradycji opowiadać o Chrystusie. Mówią o problemach związanych m.in. z kultami pogańskimi, czarami i czarną magią, o tym, że zło, sprowadzane przez szamanów jest zupełnie realne, sami bowiem go doświadczyli. Przede wszystkim jednak mówią o wewnętrznym spokoju i radości, jakie w sobie odnaleźli i jakie stały się również udziałem nawróconych Afrykanów. Dodatkowym walorem filmu, obok jego wartości artystycznej i duchowej, są znakomite zdjęcia afrykańskiej przyrody.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2002
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów)
2017.02.11 03:45:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency