Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DASZA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Barwny, 45 min

Opowieść o Daszy, jednej z głównych bohaterek popularnego serialu dokumentalnego "Przedszkolandia", telewizyjnego hitu jesieni 2002. Film jest zapisem przełomowego okresu w życiu dziewczynki, kiedy ostatni rok chodziła do przedszkola i kiedy rozstali się jej rodzice. Dasza z niesamowitą, jak na siedmiolatkę, dojrzałością opowiada o swoich bolesnych przeżyciach i o marzeniach, że kiedyś cała rodzina znowu będzie razem. Dasza dominuje wśród koleżanek z przedszkola, inicjuje zabawy, jest dynamiczna, pomysłowa, tryska energią. Przedszkole to szczególne miejsce. Tutaj dzieci się kłócą, ale zaraz potem godzą, bo najważniejsza jest wspólna zabawa i wszystko zawsze dobrze się kończy. Dzieci kreują rzeczywistość według swoich wyobrażeń. Realne życie Daszy daleko odbiega od przedszkolnej idylli. Musi się w nim zmierzyć z problemami zbyt trudnymi dla siedmiolatki - z rozstaniem się rodziców. Dasza cierpi, bo nie potrafi zrozumieć, dlaczego tatuś i mamusia nie są już razem, dlaczego nie ma takiej rodziny jak dawniej. Kocha obydwoje rodziców. Odkąd tata się wyprowadził, tęskni za zabawami z nim, za wspólnymi wyjazdami za miasto. Nie umie pogodzić się z tym, co się stało, choć usiłuje zrozumieć dorosłych i ich decyzje. Od bolesnych problemów rodzinnych ucieka w świat fantazji. Jej początkowo beztroskie zabawy z czasem stają się karykaturą zachowań dorosłych, coraz więcej jest w nich agresji i złości. Częściej kłóci się z młodszym bratem, częściej płacze. Rodzinny album ze zdjęciami przywołuje wspomnienia, ale minione, radosne chwile spędzone z obydwojgiem rodziców wywołują smutek i przygnębienie. Na przekór wszystkiemu Dasza wierzy jednak, że tatuś i mamusia kiedyś się pogodzą. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Kanton (MFFD)-Nagroda Jury
 • 2003
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Patrz także:
schowaj

2023.01.18 01:08:41
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.