Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIASTO ZBRODNI

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny,

W dwumilionowym meksykańskim mieście Juarez w zagadkowych okolicznościach giną młode kobiety. Proceder trwa nieprzerwanie od kilku lat. Zamordowanych zostało już kilkaset dziewcząt. Zastanawiający jest fakt, że okoliczności wszystkich zbrodni są podobne. Znalezione ciała mają często oznaki okrutnego traktowania. Nad wyjaśnieniem zabójstw pracował sztab ludzi. Jedni służbowo, inni społecznie. Ci, którzy wydawali się zbyt szybko zbliżać do rozwiązania zagadki byli zastraszani, zwalniani z pracy. Niektórych zabito. Brak pozytywnych wyników śledztwa skłonił matki ofiar do stworzenia organizacji "Głosy bez echa". Dzięki ich staraniom powstał rejestr zabitych i tylko dzięki nim istnieją szczegółowe statystyki. Dziennikarze tvn postanowili przeprowadzić własne śledztwo wyjaśniające zagadkę brutalnych zbrodni. Czy uda się znaleźć odpowiedź na piętrzące się pytania? Kto lub kim są mordercy? Co jest przyczyną makabrycznych zbrodni? Orgie kokainowe? Satanizm? Handel ludzkimi organami? Mieszkańcy twierdzą, że policja celowo nie prowadzi działań, które pozwoliłyby to wyjaśnić. Prokuratura nie udziela wyczerpujących informacji. Komu w Juarez zależy na tym, aby prawda nie ujrzała światła dziennego? Kto ma największą władzę w mieście? Co wykaże dziennikarskie śledztwo?
Odc. 1 ZBRODNIA W meksykańskim mieście Juarez znaleziono zwłoki młodych kobiet. Morderstw dokonano z wyjątkową brutalnością. Czy to przypadek, że kobiety zginęły właśnie w tym mieście? Kim były i kto jest mordercą? Czy mamy do czynienia z najbardziej zagadkową zbrodnią XXI wieku?
Odc. 2 MIASTO PRZYSZŁOŚCI Poznajemy Juarez. W tym niewielkim mieście kwitnie handel narkotykami, na porządku dziennym są strzelaniny, porwania, egzekucje. Bolączką jest wszechobecna korupcja. Ludzie walczący z przestępczością zwalniani są z pracy. Miejscowy komendant próbuje stawić czoła bezprawiu, ale jest to tylko walka z wiatrakami. Morderca kobiet czuje się tu bezkarny. Dlaczego właśnie w tym mieście ta makabryczna sprawa jest tak trudna do rozwiązania?
Odc. 3 CERILLO I FOCA Prokuratura w Juarez wskazała winnych zabicia ośmiu kobiet. Są nimi dwaj kierowcy Cerillo i Foca. Tymczasem istnieją niepokojące przesłanki podważające ich winę. Czy dwaj kierowcy mogli bez zwrócenia niczyjej uwagi uprowadzać kobiety? Gdzie je przetrzymywali? Dlaczego nie ma żadnych świadków porwań? Niezwykle intrygująco brzmią wyznania podejrzanych na zaimprowizowanej konferencji prasowej. Czy są winni, jak utrzymuje prokuratura, czy niewinni, jak utrzymują sami? Czy ktoś zechce to wyjaśnić?
Odc. 4 Sprawy związane z morderstwami z Juarez posuwają się naprzód. Wyjaśniamy wszelkie zawiłości związane z oskarżeniem kierowców o zamordowanie młodych kobiet. Co najważniejsze, udaje nam się dotrzeć do kopii akt sprawy ośmiu zabitych dziewcząt. Uzyskujemy zgodę na rozmowę z lekarką, która wyjawia sekrety związane z morderstwami. W osobie głównego prokuratora mamy sprzymierzeńca. Co wyniknie z tej współpracy?
Odc. 5 KULISY ZBRODNIZdobyliśmy akta sprawy okrutnych morderstw. Dane w nich zawarte są szokujące, dają odpowiedzi na wiele pytań. Dowiadujemy się z nich, jak działał morderca kobiet. Docieramy do osób, które bezpośrednio brały udział w dochodzeniu. Zdobyte informacje stawiają sprawę morderstw kobiet w zupełnie nowym świetle.
Odc. 6 TAJEMNICE PÓL ŚMIERCI Szef ekipy śledczej odszedł z pracy, bo grożono mu śmiercią. Mimo strachu o własne życie zdradził nam coś, co stało się punktem zwrotnym naszego śledztwa. Potwierdził także nasze najgorsze przypuszczenia. Morderstw nie dokonuje jeden człowiek, ale zorganizowana grupa. Dotarliśmy do osoby, która przez siedem lat tropiła tę grupę.
Odc. 7 NA TROPIE MORDERCÓW Sięgamy początków zbrodni w Juarez. Szef sekcji śledczej nieprzerwanie rozwijał swoje metody działania, dążąc do złapania grupy morderców kobiet. Zdradził nam wszystkie fakty dotyczące pierwotnych poczynań ekipy przestępczej. Nowe światło na ich poszukiwania rzuciły zeznania pewnej kobiety. Wskazała ona bogatego mężczyznę, który ją zgwałcił, pobił i próbował udusić. Czy okaże się on seryjnym mordercą?
Odc. 8 Śledztwo w sprawie działalności bandy Rebeldes przynosi zaskakujące efekty. Jej członkowie stanowią klucz do odpowiedzi na wiele pytań związanych z morderstwami kobiet na Lote Bravo i Lomas De Poleo. Okazało się jednak, że tajna akcja policji została przeprowadzona za wcześnie. Wiele osób twierdzi, że był to najpoważniejszy błąd w najważniejszym etapie śledztwa dotyczącego morderstw kobiet.
Odc. 9 Juarez wydaje się miastem zamkniętym, silnie strzegącym informacji na swój temat. Co ukrywa? Jedziemy do stolicy stanu. Sprawa morderstw w Juarez jest doskonale znana najwyższym urzędnikom stanowym. Jednak bardzo zagadkowo brzmią ich zeznania. Udaje nam się dotrzeć do matek ofiar. Okazuje się, że wiedzą to, czego nie znajdziemy w żadnych aktach. Ale z nieznanych nam powodów nie chcą o tym mówić...
Odc. 10 Matki ofiar nie chcą rozmawiać o tym co się wydarzyło. Powoli jednak zdobywamy ich zaufanie. Okazuje się, że przed zniknięciem córek zaszły dziwne zdarzenia. Zasadnicze znaczenie dla sprawy ma fakt, że przedstawiły je w prokuraturze, jednak ich zeznania nie zostały odnotowane w oficjalnych aktach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MIASTO ZBRODNI w internecie

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 03:45:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski