Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZWYCIĘZCY I PRZEGRANI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Barwny, 59 min

  Istnieje także telewizyjna, 6-odcinkowa wersja filmu.

Dokumentalna opowieść o przygotowaniach i przebiegu finałów Piłkarskich Mistrzostw Świata Ludzi Bezdomnych, które odbyły się w lipcu 2003 r. w Austrii. Wzięło w nich udział 18 drużyn, m.in. z Rosji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Słowacji, RPA, Brazylii, USA i Polski. Autorzy filmu przybliżają sylwetki uczestników tej imprezy, szczególnie drużynę z naszego kraju, ale widzowie mają okazję poznać też bliżej ekipy z RPA, USA i Rosji, podpatrywać je podczas treningów i przygotowań do wyjazdu. Serial pokazuje również, jak ci ludzie żyją na co dzień, czym się zajmują, jak próbują sobie radzić w sytuacji, w której się znaleźli. Na oczach widzów dokonuje się ich wewnętrzna przemiana: choć do niedawna nie widzieli sensu i celu dalszej egzystencji, nagle wykazują dużą aktywność, próbują zmienić swoje życie. Przez pryzmat wydarzeń i emocji związanych z zawodami piłkarskimi serial pokazuje dużo szersze zjawiska dotyczące bezdomności jako poważnego problemu społecznego. Finały mistrzostw, bezpośrednia konfrontacja zespołów z rozmaitych krajów, są znakomitą okazją do ukazania różnic i podobieństw między bezdomnymi z różnych stron świata. Widzimy, jak zawodnicy walczą o zwycięstwo, ale też jak starają się poznać nawzajem, jak podczas wspólnych posiłków, zabaw czy muzykowania przy ognisku przełamują bariery kulturowe i językowe. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Mediolan (Międzynarodowy Festiwal Filmów Sportowych)-Wyróżnienie Honorowe
  w kategorii: "Sport i społeczeństwo. Sport i solidarność".
 • 2004
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Grand Prix "Biała Kobra"
 • 2005
  Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")-"Jańcio Wodnik" za najlepszy film dokumentalny
 • 2005
  Wrocław (Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End")-Grand Prix
2017.02.11 03:46:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego