Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOJA WARSZAWA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 53 min

"Moja Warszawa" to subiektywne spojrzenie na to miasto oczami jej mieszkańców: artystów, intelektualistów, ale także tzw. zwykłych ludzi. Każdy z bohaterów przedstawił "swoją Warszawę", dlatego w filmie znalazły się miejsca bardzo różnorodne - zarówno ogólnie znane, jak i te znane nielicznym, zarówno piękne i zadbane, jak i te wzbudzające niechęć.
Wśród bohaterów znaleźli się m. in. Anna Beata Bohdziewicz - fotograf, Małgorzata Baranowska - poetka i historyk literatury, Grzegorz Jarzyna - reżyser teatralny, Tadeusz Sobolewski - krytyk filmowy i dziennikarz, a także członkowie hiphopowych grup "Hemp Gru" i "Molesta Ewenement".
Film wzbogacony jest piosenkami o Warszawie, zarówno hiphopowymi, m.in. autorstwa naszych bohaterów, jak i tymi sprzed lat, które wraz z licznymi materiałami archiwalnymi opowiadają o minionej Warszawie.
Maria Zmarz-Koczanowicz dokonała próby opisania miasta przez jednych wielbionego, przez innych nienawidzonego, ale w stosunku do którego nie da się być obojętnym, dlatego jak sama napisała - "film niczym peryskop śledzi miasto przez okular różnych postaw, różnych ludzi, różnych pokoleń i różnych sytuacji".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:28:08
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego