Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MISTRZ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Gatunek:
  Reportaż
 • Barwny, 22 min

Opowieść o reporterze radiowym z Lublina, Adamie Tomanku, kóry jest również autorem wielu materiałów przygotowywanych na antenę regionalnej telewizji dla Kuriera Lubelskiego. Kiedy w 2003 roku Telewizja Lublin obchodziła 35-lecie istnienia, Adam Tomanek oficjalnie pełnił rolę gospodarza uroczystości. Wybitny fachowiec, doświadczony pracownik miał już za sobą 38 lat pracy zawodowej. Związał swoje życie z pracą w mediach. Z charakterystyczną torbą na ramieniu i mikrofonem w ręku był wszędzie tam, gdzie działo się coś ciekawego. W czasach tzw. propagandy sukcesu odwiedzał państwowe mleczarnie i gospodarstwa rolne, realizował reportaże z kampanii cukrowej, bywał w kopalni i na wielkich budowach, obsługiwał pochody pierwszomajowe i centralne obchody, rozmawiał z członkami organizacji partyjnych, przybliżał atmosferę entuzjastycznego powitania I sekretarza Komitetu Wojewódzkiego. Kamera towarzyszy Mistrzowi w terenie, rejestruje jego pracę w studiu, w czasie montażu. Adam Tomanek mówi o sobie, swojej drodze zawodowej. Opowiada o zdobywaniu doświadczeń w zawodzie reportera i spikera radiowego. Ilustracją są archiwalne materiały dźwiękowe i filmowe. Opowieść Mistrza o minionych czasach stanowi równocześnie krótką historię PRL-u. Kolejne materiały archiwalne pokazują jak zmieniała się waga problemów oraz stosunek władz do rzetelnej informacji i tzw. propagandy. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:48:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego