Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PANI Z UKRAINY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny, 19 min

Kameralny portret Ukrainki, która do Polski przyjechała za chlebem. W kraju zostawiła ukochaną córkę i matkę. Autor sfilmował bohaterkę swego dokumentu przy pracy. Podczas wykonywania rutynowych zajęć domowych kobieta opowiada o swoim życiu, o marzeniach, niespełnionych nadziejach i utraconym uczuciu. Powstał ciepły film o tęsknocie za domem, o samotności i potrzebie miłości.
Lesya Gladka jest kobietą w średnim wieku. Czysta, schludna, ma starannie uczesane, ciemne włosy i delikatny makijaż dyskretnie podkreślający jej urodę. Co tydzień przychodzi do tego domu, by zająć się porządkami, coś ugotować. Wyraźnie jest tu zadomowiona, czuje sie swobodnie, już na progu wita ją pies gospodarza, radośnie merdając ogonem. Lesya od razu zabiera się do pracy. Ma sporo obowiązków: odkurza, zmywa, prasuje, robi całą furę pierogów. Podczas wykonywania różnych czynności opowiada do kamery o swojej młodości, o szczęśliwym macierzyństwie. Musiała zostawić córkę, by w Polsce zarobić na życie, na lepszą przyszłość. Marzy jej się samochód, maleńki domek z ogródkiem. Pewnie chciałaby mieć kogoś bliskiego, z kim mogłaby dzielić radości i smutki, wychowywać córkę. Choć z drugiej strony wyznaje, że dla niej jest już za późno na miłość, nie potrafiłaby nikomu zaufać. Dźwiga ciężki bagaż doświadczeń, gorzkich wspomnień i przeżyć.
Wcześnie wyszła za mąż z wielkiej miłości. Zawsze marzyła o spokojnym, pełnym ciepła domu, sama wychowywała się w kochającej rodzinie. Jej mąż czytał dużo książek, pisał, interesował się muzyką, imponował jej bardzo. Pochłonięty swoimi sprawami i lekturami poświęcał jej jednak coraz mniej czasu. Kiedy w jego życiu pojawiły się inne kobiety, zdecydowała się odejść. Samotnie wychowuje córkę, pomaga jej matka. Nie oczekuje wiele od życia. Po prostu chciałaby być szczęśliwa i dać szczęście dziecku. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:50:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego