Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GENERACJA C.K.O.D.

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Barwny + czarno-biały, 57 min

Piotr Szczepański, młody reżyser tego dokumentalnego filmu, przez dwa lata jeździł wszędzie tam, gdzie pojawiali się członkowie zespołu Cool Kids Of Death. Notował za pomocą kamery fragmenty koncertów, wywiadów, zakrapianych mocno imprez i niecenzuralnych rozmów prowadzonych za kulisami, nic więc dziwnego, że z muzykami zdążył się zaprzyjaźnić. Prawdziwą miarą tej przyjaźni okazuje się jednak jego film, w którym Szczepański ucieka zarówno przed pokusą zrobienia laurki o kumplach, jak i ostrego paszkwilu.
"Generacja C.K.O.D." to film konsekwentny, spójny, wyrazisty, a jednak wieloznaczny. Szczepański unika grzechu pustej rejestracji, bo ma na ten film pomysł. Portret członków zespołu przypomina trochę świetnie zmontowany i złożony z wybranych starannie scen i dialogów wideoklip. To jednak nie zarzut - tylko w takiej formie, poprzez czarno-białe, celowo niechlujne zdjęcia mógł reżyser w swojej historii wyjść poza banał i opowiedzieć o członkach grupy coś istotnego. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Grand Prix "Złoty Lajkonik" (do 1964 "Złoty Smok Wawelski")
 • 2004
  Kraków (Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Nagroda Wyszehradzka
  dla "filmu polskiego przeznaczona na tłoczenie napisów angielskich"
 • 2004
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy)-Nagroda Kodak
 • 2004
  Ińsko (Ińskie Lato Filmowe)-Wyróżnienie Honorowe

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 03:51:16
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency