Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PO SZCZĘŚCIE DO LAS VEGAS

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 21 min

W nieprzyjaznych warunkach geograficznych stanu Nevada, wśród morza rozgrzanego słońcem piasku i skalistych szczytów, na bezludnych nieużytkach Dzikiego Zachodu powstało ogromne miasto. Zdawać by się mogło, że usytuowanie Las Vegas jest sprzeczne z logiką i zdrowym rozsądkiem, a jednak miasto na odległej, bezkresnej pustyni od lat jest najszybciej rozwijającą się aglomeracją Ameryki. Tutaj znajduje się czternaście spośród piętnastu największych hoteli świata. Tutaj co roku przybywa 30 milionów gości zwabionych sławą Las Vegas - bajkowego miasta, miasta poszukiwaczy szczęścia. Miasto kwitnie dzięki hazardowi, zorganizowanemu w Las Vegas na skalę przemysłową. Każdy z ogromnych hoteli posiada monstrualnie wielkie kasyna. Wpływy z gier losowych dostarczają miastu sześć miliardów dolarów rocznie. Las Vegas kojarzone jest z wyspą skarbów na oceanie pustyni, ale swą karierę zrobiło dlatego, że ludzie tam przegrywają, a nie wygrywają. Długoletnie doświadczenie kasyn potwierdza starą kupiecką regułę - masowy klient z niewielkimi pieniędzmi zapewnia największe dochody. Do urządzonych z przepychem sal gier może wejść każdy. Jednego dnia można tu stracić dorobek całego życia, Vegas wchłonie każdą kwotę. Spacer po Las Vegas stwarza iluzję podróżowania po szerokim świecie. Obok siebie usytuowano bowiem kompleksy nawiązujące kształtem do charakterystycznych budowli z różnych zakątków globu. I tak na pustyni Dzikiego Zachodu można zobaczyć m.in. piramidę z ogromnym sfinksem przed wejściem, pałac cesarski w stylu rzymskim, rezydencje w stylu weneckim, paryską wieżę Eiffla i Łuk Tryumfalny, jest też budynek w kształcie sztab złota. W Las Vegas kicz jest powszechnie obowiązującą normą. Po szczęście do Las Vegas masowo przybywają nie tylko hazardziści, ale także nowożeńcy. Tu łatwo i szybko można wziąć ślub i równie szybko się rozwieść. W mieście rozrywki, niejako dla przeciwwagi, działa pięćset kościołów różnych wyznań - łączy je niechęć do hazardu. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:51:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman