Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZARNA DZIURA, CZARNA GÓRA I SIŁACZKA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 25 min

Iza i Jacek Zamojscy są mieszkańcami Starego Gierałtowa, wsi niedaleko Kłodzka. Połączyła ich szczeniacka miłość, która okazała się prawdziwym, dojrzałym uczuciem. Gdy para 16-latków brała ślub, a wkrótce po tym urodził się im syn, nikt nie wierzył, że ten związek przetrwa dłużej niż dwa lata. Przetrwał o wiele więcej - dziś ich najstarszy syn Alan sam ma już 16 lat, a po nim przyszli jeszcze na świat: 12-letnia dziś Klaudia i 8-letni teraz Adaś. Zamojscy wspólnie prowadzą stolarnię, gdzie produkują dębowe drzwi. Iza pracuje ramię w ramię z mężem, wykonując wraz z nim nawet najcięższe czynności. Tak samo zgodnie pracowali przy budowie własnego domu, chociaż matka Izy była gotowa dzielić z nimi swój obszerny i wygodny dom. Teraz powoli wykańczają rodzinną siedzibę. W wolnych chwilach Iza pisze artykuły do kłodzkiego tygodnika "Brama", tworzy poezję - wydała nawet tomik swoich wierszy, gra na organach, rysuje i zajmuje się fotografią. Jej piękne, ciepłe, nastrojowe fotografie wielokrotnie wystawiano w Galerii Ziemi Kłodzkiej. Teraz pracuje nad historią swojej rodziny, której dzieje mają się znaleźć w książce redagowanej przez znanego himalaistę i wiceburmistrza Lądka, Zbigniewa Piotrowicza. Mimo tylu zajęć Iza promienieje energią i optymizmem, wciąż ma nowe pomysły. Oboje z Jackiem pragną, żeby ich rodzina powiększyła się o kolejnych dwoje dzieci. Nie boją się o przyszłość. Wiedzą, że stanowią dla siebie pewne i trwałe oparcie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:51:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl