Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOJA POLSKA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 24 min

9 lipca 2004 skończył kadencję dotychczasowy ambasador USA w Polsce, Christopher Hill, który pełnił tę funkcję od 2000 r. 52-letni dyplomata jest z wykształcenia ekonomistą. Nie był to jego pierwszy pobyt służbowy w naszym kraju. W latach 80. Hill pracował w Ambasadzie USA w Warszawie, a następnie w sekcji polskiej Departamentu Stanu w Waszyngtonie. W połowie lat 90. został członkiem kierowanego przez Richarda Holbrooka zespołu negocjacyjnego w Bośni. Pełnił także funkcję ambasadora Stanów Zjednoczonych w Macedonii. Był specjalnym wysłannikiem prezydenta Billa Clintona ds. konfliktu w Kosowie. Kierował wydziałem Europy Południowo-Wschodniej w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego USA. Pełniąc urząd ambasadora w Polsce, Christopher Hill dał się poznać jako wielki przyjaciel naszego kraju i zwolennik porozumienia między narodami amerykańskim i polskim. Reportaż opowiada o ostatnich dniach pobytu ambasadora w Polsce. Widzimy go podczas codziennej pracy, w trakcie spotkań oficjalnych i prywatnie - gdy po całym dniu odpoczywa w domu. Dyplomata wyjawia, co jest dla niego najważniejsze w życiu osobistym i zawodowym, dzieli się swoimi refleksjami na temat Polski i Polaków. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:51:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman