Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWSTANIE WARSZAWSKIE... 60 LAT PÓŹNIEJ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Barwny, 60 min

Twórcy filmu podejmują próbę przybliżenia współczesnej młodzieży wydarzeń historycznych sprzed 60 lat. Poświęcają głównie uwagę niezwykle skomplikowanej sytuacji politycznej polskich władz w Londynie, liczących na poparcie sojuszników, których Polacy wiernie wspierali na wszystkich frontach II wojny światowej. W programie biorą udział historycy: Norman Davies (Wlk. Brytania), Ludmiła Parsadonowa (Rosja) i Wojciech Roszkowski (Polska), którzy analizują ówczesną sytuację polityczną, przekładającą racje władz cywilnych i wojskowych w kraju, przybliżają dramaty wyboru mniejszego zła. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2005
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów)-Wyróżnienie
  uzasadnienie jury: "Powstanie Warszawskie, jego dramatyczny przebieg w ocenie polskich i zagranicznych historyków. Udane studium przybliżające współczesnym dramaty i problemy pokolenia walczącego o niepodległość Polski."
2017.02.11 03:52:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman