Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HISTORIA NATURALNA POLSKI

NIESPOKOJNY ŻYWOT MORZA (11)

  • Odcinek serialu

W 11 odcinku serii filmów dokumentalnych poświęconych historii naturalnej Polski autorzy zajmują się historią powstania morza. W osadach morskich geolodzy odkrywają zapis najważniejszych wydarzeń z ewolucji Bałtyku. Przedstawiają etapy zasiedlania morza przez organizmy. Omawiają rolę, jaką spełniają wlewy wód atlantyckich. Z kolei biolodzy opowiadają o zagładzie wielu morskich gatunków i jej skutkach dla ekosystemu. Mowa będzie także o zanieczyszczeniach polskiej strefy i działaniach ochronnych oraz o próbach odtworzenia populacji niektórych gatunków, takich jak foka szara i morszczyn. Przedstawione zostaną przykłady wpływu działalności człowieka na ekosystem morski. [PAT]

KU PRZYSZŁOŚCI (12)

  • Odcinek serialu

W ostatnim odcinku serii dokumentalnej ukazującej geologiczne dzieje naszego kraju specjaliści próbują odpowiedzieć na pytanie, co by było, gdyby dinozaury nie wyginęły. Geologowie spekulują na temat skutków ewolucji alternatywnej i rozwoju dinozauroidów - myślących gadów. W programie także krótka historia wpływu człowieka na środowisko. Dowiadujemy się, czym grozi tzw. efekt cieplarniany i jaka jest rola dwutlenku węgla w przyrodzie. Biolodzy wskazują skutki działania tego zjawiska na ekosystemy roślinne, a klimatolodzy analizują jego wpływ na klimat i pogodę. Naukowcy zastanawiają się też, czy można zahamować wzmożony proces niszczenia polskiego brzegu i przedstawiają stosowane w Polsce technologie przyjazne środowisku. [PAT]

Nagrody
schowaj

  • 2004
    Rajgród (Forum Ekologiczne "Ekoraj")-Grand Prix
2017.02.11 03:52:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman