Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MĘKA I UDRĘKA W MIEŚCIE KALISZ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny + czano-biały, 26 min

W ostatnich dniach lipca tego roku mieszkańcy Kalisza, a przynajmniej spora ich część, żyją organizowanym tu już po raz trzeci Kaliskim Maratonem Tańca. Nie bez powodu: w sennym miasteczku na co dzień niewiele się dzieje. Tu jednak przyczyna jest inna, ważniejsza: w ciągu 24 godzin można się wzbogacić o 15 tys. złotych. Tyle bowiem wynosi nagroda dla zwycięskiej pary, która przez całą dobę wytrzyma na parkiecie, a jej taniec najbardziej spodoba się jury. To suma nie do pogardzenia, zwłaszcza przy panującym na prowincji ogromnym bezrobociu, dlatego do udziału w maratonie zgłaszają się starsi i młodsi, małżeństwa ze sporym stażem i pary, które dopiero myślą o wspólnej przyszłości. Jedni potrzebują tych pieniędzy na leczenie dziecka czy spłacenie długów, inni na nowe meble, upragniony samochód, przyjęcie weselne lub po prostu na bieżące wydatki. Nie mają wygórowanych życiowych marzeń: młodsi pragną założyć rodzinę, mieć pracę, jakieś mieszkanie, starsi - choć przez parę tygodni nie oszczędzać na wszystkim, nie odmawiać dzieciom drobnych przyjemności. Kamera pokazuje ich, gdy mówią o sobie, o tym, co ich skłoniło do wzięcia udziału w tej imprezie, ale także na parkiecie i w trakcie krótkich przerw na odpoczynek. Wszyscy uparcie walczą, w parach próbują nawzajem dodawać sobie otuchy, zachęcać do dalszego wysiłku. Nie liczą się otarte pięty, obolałe mięśnie, skoki ciśnienia. Do zejścia z parkietu może ich zmusić tylko decyzja sędziów lub służby medycznej, czuwającej nad zdrowiem uczestników maratonu. Dla wykluczonych to prawdziwy dramat - płaczą, przekonują, że nic im nie jest, że jeszcze starczy sił... Na próżno. Ostatecznie walą się w gruzy ich nadzieje i plany. A tak niewiele brakowało. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:52:29
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl