Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GRANICE

  • Telenowela dokumentalna
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2001-2004
  • Barwny,

Polska granica - wielki tygiel, w którym ścierają się zarówno legalne, jak i podejrzane interesy. Wśród tych drugich króluje przemyt. To źródło gigantycznych zysków. I nie chodzi tylko o narkotyki, broń czy samochody. Wielkie pieniądze to dziś przede wszystkim przemyt papierosów i nielegalny przerzut uchodźców z Azji na zachód Europy. Wszystko od lat jest opanowane przez najgroźniejsze polskie grupy przestępcze. To dla nich istne eldorado. "Granice" są jednak także obrazem ludzkiej biedy, desperacji i walki o chleb. Przygraniczna Polska ma potężne bezrobocie. Tam nawet wielodzietne rodziny muszą się utrzymać za 200-300 złotych zasiłku. Dla nich przemyt paru paczek papierosów to jedyna szansa na przeżycie. Gra toczy się o to "kto kogo przechytrzy": przemytnik-celnika, czy celnik-przemytnika. I nieważne czy przemytnikami są biedni ludzie, czy "wielcy" przestępczego półświatka - łączy ich jedno: nieograniczona wręcz inwencja w wymyślaniu przemytniczych sposobów. Na przykład papierosy są chowane w paczkach kawy, termosach, chińskich zupkach, rajstopach, skarpetkach, mogą być przyklejone do ciała. W każdym odcinku serialu występują inni bohaterowie. Raz są nimi przemytnicy, innym razem celnicy. Ekipy telewizji TVN niejednokrotnie stają twarzą w twarz z przestępcami kontrolującymi przemyt. To bardzo ryzykowna gra. Często, by dostać się do hermetycznych przemytniczych grup, reporterzy "Granic" muszą działać jak agenci specjalni - używać ukrytych kamer i specjalnych mikrofonów. Nie zawsze to się udaje. Na przykład ekipa, która usiłowała dostać się na przemytniczy statek pływający po Zalewie Szczecińskim została zaatakowana przez "dresiarzy" ochraniających statek na polecenie miejscowej mafii. Trzeba było się wycofać, na statek udało się wejść dopiero za czwartym razem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:52:35
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman