Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIECI Z LITZMANNSTADT GHETTO

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • 25 min

Wspomnienie dzieciństwa w łódzkim getcie. Trójka bohaterów: Ruth Eldar, Roman Bolmelgrin i Aleksander Klugman po latach wracają do swego rodzinnego| miasta Łodzi. Wehikułem czasu podążają trasą swych wspomnień, dziecięcych marzeń i koszmarów. Podróż po Łodzi staje się dla nich ostatecznym rozliczeniem z dzieciństwem, a czas spędzony w Litzmannstadt Ghetto, a potem w obozie koncentracyjnym, i ciężkie doświadczenia dzieciństwa, które dzieciństwem nagle być przestało, przesłaniem dla następnych pokoleń. Fim zrealizowany w 60. rocznię likwidacji getta w Łodzi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Warszawa (Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej)-II Nagroda
  w kategorii: krótkometrażowy film dokumentalny
2017.02.11 03:52:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl