Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIECI Z ZAMKNIĘTEGO ŚWIATA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 16 min

Na pozór nie widać po nich choroby. Ale ona w nich tkwi, odbiera naturalną radość życia, odcina od otoczenia, zamyka małych pacjentów w ich własnym świecie. Autyzm objawia się u dotkniętych nim dzieci w różnym wieku, czasami w wieku kilku miesięcy, kiedy indziej - kilku lat. Średnio jedno dziecko na pięćset rodzi się dotknięte autyzmem i jeśli cierpi na nie pierwsze w rodzinie, jest duże prawdopodobieństwo, że chore będą również następne. Nieznana jest dotąd dokładna przyczyna autyzmu i jest on ciągle nieuleczalny. Nie da się go również wykryć w okresie płodowym. Dla rodzin chorych dzieci jest to zawsze wielka tragedia. Rodzinny dramat pogłębia fakt, że najbliżsi są bezradni, bywa, że wstydzą się przed otoczeniem. Reportaż ukazuje grupę autystycznych dzieci skupionych wokół ośrodka terapeutycznego w Gdańsku, ich rodziców i zajmujących się nimi specjalistów. Obserwujemy małych pacjentów i ich rodziców w codziennym życiu i podczas zajęć terapeutycznych. Praca z chorymi wymaga jednak ogromnej cierpliwości i dużo czasu. Bywa, że dopiero po kilku latach widać jakąkolwiek poprawę. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:53:18
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych