Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIŁOŚĆ W CIENIU BIG BROTHERA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 48 min

"Kicia" miała 14 lat, gdy poznała "Zawilę". Młodych ludzi połączyła wspólna pasja, taniec. Wkrótce stali się parą nie tylko na parkiecie. Miłość Kasi i Marcina została jednak poddana próbie. W ich życie osobiste wdarli się obcy ludzie - choć za pozwoleniem pary. Życiu Kasi i Marcina przygląda się bowiem ekipa dokumentalistów. Obiektyw kamery śledzi młodych podczas ćwiczeń tańca, czuły mikrofon wyłapuje ich słowa. Filmowcy towarzyszą Kasi, gdy ta idzie z koleżanką przez miasto oraz kiedy zwierza się swoim przyjaciółkom. Obiektem obserwacji jest również Marcin. Oboje starają się zachowywać naturalnie, lecz hipnotyzujące oko kamery nieuchronnie ich zmienia. Kasia to rozumie i przyznaje, że czasami zdarza się jej grać. Podczas tańca na jednych z zajęć dochodzi do kłótni. Młodzi zrywają ze sobą. Kasia nie potrafi jednak żyć bez ukochanego. Nie ukrywa jednak, że szorstkie zachowanie Marcina nie zawsze jej odpowiada. Filmowcy śledzą duchowe rozterki pełnej emocji dziewczyny, zdarza się, że reżyserują kolejno następujące sceny. Młodzi poddają się tym ingerencjom w ich życie prywatne, wierząc że potrafią zachować dystans i czujność w obliczu wścibskiej kamery. Świadomość, że są filmowani, na przemian ich ośmiela i peszy, skłaniając to do zdradzania najskrytszych sekretów bądź do ucieczki w sztuczność. Na moment, aranżując wieczór Kasi i Marcina w restauracji, reżyser zmienia się w suflera, podpowiadając parze kwestie. Dokument jest interesującym spojrzeniem na przedstawicieli młodego pokolenia, badającym ich wrażliwość oraz wpływ potężnego medium - telewizji - na najintymniejsze ludzkie emocje. Pokazuje także mechanizm różnych zachowań przed kamerą w programach w rodzaju tzw. reality show oraz to jak trudno odróżnić naturalność od gry nawet samym filmowanym. Dla wielu młodych ludzi zainstnienie w mediach stało się tożsame z zaistnieniem w ogóle. Jedno się jednak nie zmieniło - wspólne dla Kasi i Marcina, choć tak różnie okazywane, pragnienie miłości. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:53:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski