Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JUTRO JUŻ BĘDZIE INACZEJ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Barwny, 52 min

Istnieją setki sposobów na utrwalenie ważnych momentów historii. Znana reporterka Maria Wiernikowska zaproponowała filmowcom amatorom zapisanie na taśmie ostatniego dnia w Polsce jeszcze nieunijnej. Od północy z 30 kwietnia na 1 maja 2004 r. wszystko bowiem miało się zmienić: na lepsze czy na gorsze - to już kwestia indywidualnych zapatrywań, ale na pewno miało być inaczej. Autorom wybranych do emisji prac zapewniono honoraria, a zwycięzcy - kamerę cyfrową.
Na apel pomysłodawczyni odpowiedziało 101 autorów z 59 miejscowości - od Gdańska po Babią Górę, od Gołdapu po Wrocław. Z nadesłanych przez nich prac powstała jedyna w swoim rodzaju kronika jednego dnia naszego kraju: dnia zwyczajnego, a jednak innego niż wszystkie.
Wybrane, zmontowane w całość najciekawsze prace składają się na zbiorowy obraz Polski i Polaków - kraju niezbyt bogatego, mającego do pokonania jeszcze sporą odległość dzielącą nas od czołówki unijnych prymusów. W wypowiedziach rodaków nadzieja miesza się z obawą, radość z lękiem, narodowa duma z kompleksami. Młodzi, co normalne i oczywiste, postrzegają przyszłość Polski w UE znacznie optymistyczniej, starsi raczej obawiają się zmian. Nieważne, czy tego dnia pracują jak co dzień, odpoczywają czy już świętują - mają świadomość, że na ich oczach tworzy się historia. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2005
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-Wyróżnienie
  za "opisanie w sposób oryginalny polskich marzeń"
2017.02.11 03:53:44
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych