Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W POSZUKIWANIU STRACONEJ DUCHOWOŚCI...

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2000
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • Barwny, 27 min

Od 7do 14 października 2000r. trwał zorganizowany w Krakowie z inicjatywy Włodziemierza Staniewskiego z Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice Festiwal "Misteria inicjacje". Zobaczyliśmy na nim zespoły z Kuby, Indii, Turcji, Grecji, USA., Nadrzędnym tematem zarówno prezentacji, jak i dyskusji czy warsztatów była kwestia przekazywania i trwania we współczesnym świecie tradycji. Inicjatywa Włodzimierza Staniewskiego wpisała się zarówno w nadrzędny temat Festiwalu Kraków 2000, jakim jest duchowość końca naszego tysiąclecia, jak również uzmysłowiła licznie oglądającym rytuały i obrzędy z różnych stron świata, że moc i wartość tego co wieczne i tradycyjne stanowi o sile naszej kultury i cywilizacji.
W filmie wystąpili: Włodzimierz Staniewski, prof.Jerzy Danielewicz,prof.Krystyna Bartolt, dr Zbigniew Benedyktowicz, prof.Richard Schechner, prof. Alkis Raftis, dr Cezary Galewicz, Ernesto Savon, Sheik Nail Kesova, Maria Reyna, Kunju Vasudevan oraz zespoły biorące udział w Festiwalu "Misteria, inicjacje" .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:53:55
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency