Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SOLISTKI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 39 min

O takich jak one mówi się dziś "solistki" albo "single". Nie należą do wyjątków - we współczesnym społeczeństwie jest ich coraz więcej. Dlaczego? Często same zadają sobie to pytanie: "Co takiego jest we mnie, że nie mam szczęścia do mężczyzn? Czy oni boją się mojej samodzielności, a może uważają, że jestem za mądra? Albo że ich zdominuję?" Bohaterki filmu: Barbara Kwiatkowska - mgr analityki klinicznej AM, kierownik działu wyposażenia laboratorium, Katarzyna Stróżyńska - mgr sztuki ASP, specjalistka d/s promocji, reklamy i public relations, właścicielka agencji reklamowej z dyplomem MBA oraz Mariola Józwiak - mgr rehabilitacji AWF, specjalistka d/s marketingu, dyrektor obiektów sportowych również z dyplomem MBA, reprezentują różne "kategorie wiekowe": 25, 35 i 45 lat. Są ładne, zadbane, inteligentne, wykształcone, a mimo to samotne. Bynajmniej nie z wyboru. Kochały, romansowały, ale wszystkie ich wcześniejsze związki szybko się rozpadały. Wciąż więc szukają miłości. Nie obmyślają spektakularnyuch działań, pragną, żeby uczucie po prostu do nich przyszło. Nie zaszkodzi mu nieco pomóc, zdarzało się im więc szukać ofert towarzysko-matrymonialnych w internecie. Oczywiście, Kasia, Mariola i Basia mają swoje ideały mężczyzny, ale nie są to oczekiwania bardzo wygórowane. Marioli mężczyźni podobają się najbardziej w roli jej podwładnych. Lubi z nimi rywalizować. Jeździ na motocyklu, uprawia wspinaczkę, lata szybowcem, gra w piłkę. Kilkakrotnie była zakochana, ale gdy miłość traciła urok nowości, odczuwała rozczarowanie i znudzenie. Samotnie wychowuje nastoletniego syna. Katarzyna pięknie maluje, ujście dla swoich namiętności znajduje właśnie w sztuce. Marzy o domu z tarasem, ale w wyobraźni coraz częściej widzi siebie samą na tym tarasie. Zdecydowała się na spotkanie z jednym z mężczyzn poznanych za pośrednictwem internetu. Czy to już ten? Trudno stwierdzić, zwłaszcza że kandydat, choć sympatyczny, zachowuje się na razie z rezerwą. Wizyta u wróżki też nie przynosi Kasi ostatecznej odpowiedzi na to pytanie. Barbara lubi mężczyzn inteligentnych, wrażliwych. Jako osoba głęboko wierząca woli zaczekać z uprawianiem seksu do ślubu. Ale coraz częściej obawia się, że ten szczęśliwy dzień nie nastąpi, że przyjdzie jej żyć z piętnej starej panny. Bywa jako wolontariuszka w instytucjach zajmujących się dziećmi. Kontakt z nimi pozwala jej lepiej znosić swoją samotność, czuje się komuś potrzebna. "Solistkom" łatwiej iść przez życie: nie muszą się do nikogo dostosowywać, godzić się na kompromisy, czekać z obiadem. Tak próbują się pocieszać. Ale zaraz potem przychodzi gorzka refleksja: na nie też nikt nie czeka i nikomu nie zależy, by im w czymś ustąpić. Tango nadal jednak lepiej tańczy się we dwoje. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:54:20
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl