Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WHARTON

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1995
  • Barwny, 40 min

Nie wiemy jak wygląda William Wharton. Na okładkach jego książek nie znajdzie się nawet jego zdjęcia. Choć po tragedii jaka go spotkała w sierpniu 1988 roku rzesze jego wielbicieli wiedza już o nim trochę więcej niż kawałki biografii ukryte i często przeinaczane w jego powieściach. Więcej będziemy wiedzieć dopiero z jego najnowszej książki "Niezawinione Śmierci" na której polska promocję pisarz przyjeżdża do Polski w połowie maja. Do dzisiaj jednak zarówno on sam , jak i miejsca, w których tworzy otoczone są aura tajemnicy, wręcz legendy. Dotychczas jedyna stacja TV , która pokazywała Whartona była BBC. Film miał 6 minut. Jest więc faktem bez precedensu, ze Wiliam Wharton wpuszcza do swojego domu na barce w Paryżu i swojej samotni w starym młynie w Morvin, w Burgundii, ekipę TVP. Widzowie będą mogli zobaczyć rzeczywistość w której żyje i tworzy, a sam Wharton będzie przewodnikiem po miejscach, które znamy z jego książek. Bardzo osobisty portret artysty, ale przede wszystkim człowieka, który znalazł odpowiedź na pytanie- co dalej po śmierci.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:54:36
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego