Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SONG OF THE NIGHT. THE MUSIC OF KAROL SZYMANOWSKI.

 • Tytuł polski: PIEŚŃ O NOCY. PORTRET KAROLA SZYMANOWSKIEGO
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska, Wielka Brytania
 • Rok produkcji:
  1992
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • Barwny, 60 min

Film zrealizowany w koprodukcji BBC i TVP. Pragnąc przedstawić ogromne bogactwo muzyczne i zróżnicowanie form twórczości Karola Szymanowskiego, autorzy dotarli do miejsc, które wywarły znaczący wpływ na twórczość kompozytora (Włochy, Sycylia, Zakopane). W filmie wykorzystano obszerny materiał ikonograficzny. O zmarłym przed 65 laty kompozytorze (rocznica śmierci minęła 29 marca) mówią wybitne osobistości mające związek z jego twórczością. Film otrzymał w 1993 r. Złotą Palmę oraz nagrodę Specjalną MIDEM 1994 r.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2017.02.11 02:22:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych