Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRYMSKIE ŹRÓDŁO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny, 48 min

Na mocy rozkazu Stalina 18 maja 1944 roku w ciągu jednej nocy wysiedlono Tatarów Krymskich z ich ojczyzny. Tysiące ludzi zabito. Tych, którzy przeżyli, wywieziono do Azji Środkowej, głównie do Uzbekistanu. Film opowiada o niezwykłej historii narodu, który wrócił do ziemi ojczystej po pięćdziesięciu latach wygnania. Tatarzy Krymscy wciąż wracają na Krym jak Żydzi do Ziemi Obiecanej. Bez pomocy państwa, w skrajnie trudnych warunkach, zmagając się z wewnętrznymi problemami i dyskryminacją ze strony rosyjskiej większości odbudowują swoja tożsamość i tradycje narodowe. Dziś większość narodu mieszka już na półwyspie, który przez 400 lat był terenem państwa tatarskiego. Od niedawna na Krymie znów można oglądać tańce narodowe, podziwiać tradycyjnie wyszywane tkaniny oraz usłyszeć brzmienie języka krymskotatarskiego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:55:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego