Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZTUKA NATALII LL

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 31 min

Dokument o Natalii Lach-Lachowicz, artystce rozważającej problemy sztuki. Natalia LL (ur. 1937 r., w latach 1957-1963 studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu pod kierunkiem prof. S. Dawskiego, dyplom w 1963 r.). Jest jedną z najwybitniejszych polskich artystek współczesnych. Zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem, sztuką performance i video. Jest autorką tekstów konceptualnych i rozważań na temat sztuki, akcentujacych najważniejsze przesłanki jej postawy twórczej. W 1970 r. współzałożycielka Galerii PERMAFO we Wrocławiu. Od 1975 r. włącza się do międzynarodowego ruchu sztuki feministycznej biorąc udział w licznych sympozjach i wystawach. Stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku w 1977 r. Pełni funkcję komisarza 1. i 2. Międzynarodowego Triennale Rysunku we Wrocławiu w latach 1978-81. Wiceprzewodnicząca 4., 6. Międzynarodowego Triennale Rysunku we Wrocławiu w latach 1989-1995. Stypendystka Verein Kulturkontakte w Wiedniu w 1991 r., Pro-Helvetia w Szwajcarii w 1994 r. Twórczość Natalii LL jest niezwykle bogata i wielowątkowa. Poddawana była licznym analizom i interpretacjom na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat. Prace Artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz w zbiorach muzealnych w Polsce i na świecie. W filmie zaprezentowano 4 cykle prac Natalii LL: Lustro (1964), Sztuka konsumpcyjna (1972), Śnienie (1978) i Forma platońska (1991). [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:55:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency