Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIĘĆ BAJEK O MIŁOŚCI

 • Film krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1996
 • Gatunek:
  Film muzyczny
 • Barwny + czarno-biały, 30 min

Jestem niesłychanie zachłanna na uczucia - mówi Kora. Ten głód uczuć tłumaczy swoim dramatycznym dzieciństwem czteroletniej dziewczynki, oddalonej od rodziców. Nieustannie poszukuje miłości i ludzi. Uwielbiam i żyć nie mogę bez człowieka, nienawidzę najszczerzej jak można. Ani kaczka, ani kot, ani plaża, drzewo, słońce, ani gwiazdy, morze, ani kosmos - wszystko co podziwiam - nie są w stanie zastąpić mi tego podłego człowieka". Kora cały czas tworzy bajki. Pięć z nich, które opowiada, pochodzi z płyty "Łóżko": "Po prostu bądź", "Po to jesteś na świecie", "Mówią, że miłość mieszka w niebie", Łóżko" i "Mówią, że miłość mieszka w niebie - Repryza". Łącznikiem między utworami jest "wywiad" z Korą, jej opinia na rozmaite tematy tworzące portret wykonawczyni. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:31:59
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych