Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JESZCZE CIĘ KOCHAM

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 26 min

Film otwiera scena, w której drogą przez las podąża młody człowiek o wyglądzie Chrystusa. Ma długie proste włosy, jest odziany w zgrzebną sukmanę. Wlecze za sobą wielki drewniany krzyż. Bohaterem dokumentu jest Jan Szczepanik, który przed laty związał się z ruchem hipisowskim i do dziś jest wierny tamtym ideałom. W szarej komunistycznej Polsce zapragnął żyć inaczej, chciał poczuć się wolnym człowiekiem. Mierziły go kolejne zjazdy partii, propagandowe hasła, pierwszomajowe pochody, wiece klasy robotniczej. Chciał uciec do puszczy, może na jakąś bezludną wyspę. Jan Szczepanik, nazywany "Zbuntowanym", kupił wtedy szare płótno, z którego krawiec uszył mu tunikę. Zamówił u stolarza ogromny krzyż z suchych belek o wymiarach 3 i 2,5 metra. Ciągnąc konstrukcję na kółkach, wyruszył w drogę. Inspiracją był dla niego ruch hipisowski w Ameryce, gdzie zbuntowana młodzież coraz bardziej skłaniała się ku wierze w Jezusa. Wyszedł z domu wieczorem 23 czerwca 1976 roku, zabierając ze sobą długopis i zeszyt. Podążał drogą w kierunku Radomia, nie zdając sobie sprawy, że w mieście panuje chaos w związku z wystąpieniami robotniczymi. Wkrótce trafił do więzienia. Jan Szczepanik dziś jest już "starym" hipisem, ale nigdy nie wyrzekł się swojej wiary w lepszy świat. Świat bez przemocy, wojen, bezsensownej pogoni za dobrami materialnymi. Żyje inaczej niż wszyscy, unika wielkomiejskiego zgiełku, chce nadal czuć się wolnym. Kocha przyrodę, ukwiecone łąki, wierzy w Jezusa. W takim duchu wychowuje swoje dzieci, których ma aż dziewięcioro. Wziął ślub z Agnieszką w stanie wojennym. On był wtedy bezdomny. Obydwoje nie mieli pieniędzy, ale kochali się, byli otoczeni oddanymi przyjaciółmi. Na uroczystość zjechali hipisi, urządzili młodej parze wesele. Mimo upływu lat małżonkowie nadal darzą się szacunkiem i uczuciem. Jeszcze teraz Agnieszka mówi mężowi: "Ja cię kocham". Autorzy dokumentu pracowali nad realizacją filmu o Janie Szczepaniku ponad dwa lata. Ekipa bardzo zaprzyjaźniła się z bohaterem, który zwierza się przed kamerą ze swoich rozterek i wątpliwości, opowiada o swoim życiu. W filmie wykorzystano też materiały archiwalne, filmowe i ikonograficzne. W otwierającej scenie krzyż niesie syn "Zbuntowanego", Robert. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:55:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency