Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAJĘCZYNA SZCZĘŚCIA

  • Film dokumentalny - fabularyzowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 50 min

Edward Kubacki, słynny charakteryzator i stylista epoki PRL-u, legenda kinematografii i estrady, pada ofiarą myślenia życzeniowego: całe życie gra i czeka na wielką wygraną w Totolotka, zakłady sportowe, wyścigi konne?
Danuta Rinn, Anna Seniuk i Bolesław Borowicz świadczą o złotych czasach Kubackiego, od "Zakazanych piosenek" przez "Noce i dnie" po filmy Grzegorza Królikiewicza.
Kubacki, spadkobierca szkoły prof. Dobrackiego był do początku lat dziewięćdziesiątych niezastąpionym stylistą, perukarzem, specjalistą od efektów charakteryzatorskich. Dziś obraca się w środowisku słuchaczy radia "Maryja", patriotów, dzieci wojny. Zazdrośnie strzeże "systemu" na gry losowe, obawia się o swoje bezpieczeństwo. Wygrana może paść w każdej chwili, a "oni" depczą mu po piętach. Po latach tułaczki od kolektury do kolektury bezdomny Edward wyrusza z czystym kuponem do Rzymu, żeby Papież skreślił mu "prawdziwe" numery. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:12:27
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.