Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

IZABELA FILIPIAK CZYLI PODWÓJNA AMNEZJA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1995
  • Barwny, 37 min

Film dokumentalny poświęcony pisarce Izabeli Filipiak. Izabela Filipiak (ur. 1961) ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim pod kierunkiem prof. Marii Janion. Przez dziesięć lat przebywała na emigracji - najpierw w Paryżu, potem w Nowym Jorku. W 1992 r. w Bibliotece Feministycznej wydała zbiór opowiadań "Śmierć i spirala". Znalazły się w nim teksty publikowane w latach 1988-1991 na łamach nowojorskiego "Nowego Dziennika" oraz czasopism krajowych: "bruLionu", "Czasu kultury", "Odry" i "Tytułu". W 1995 roku ukazała się jej książka "Absolutna amnezja", której społecznym tłem są wydarzenia roku 1970 na Wybrzeżu. W roku 1997 wydała "Niebieską menażerię", zbiór lirycznych opowiadań, które w pewien sposób łączy osoba narratorki. Bohaterka programu jest obiektem sporów krytyków. Jedni z nich uważają, że pisarka reprezentuje ideologię feministyczną, drudzy - że po prostu wyraża ucisk człowieka przez represyjne i alienujące społeczeństwo. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:56:33
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych