Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PERKUSISTA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 23 min

Dom Opieki Społecznej w Rzadkowie - duży, biały budynek malowniczo położony pod lasem, wśród zielonych łąk i pól. Jednym z pensjonariuszy opiekuńczego zakładu jest 19-letni Robert Wasiak. Niewysoki chłopak z bujną czupryną i w okularach, tryskający energią i optymizmem wzbudza sympatię i zaufanie. "Mały", jak go nazywają terapeuci i koledzy, nie mówi. Potrafi jedynie wydawać nieartykułowane dźwięki, w które trzeba się bardzo uważnie wsłuchiwać, by wydobyć z nich sens. Ale chłopak ma znakomity słuch. Gra na perkusji w zespole Na Górze, działającym przy domu opieki. To jego wielka życiowa pasja. Jest samoukiem. Zgłębił tę trudną sztukę, podpatrując i naśladując innych perkusistów. Grupę rockową Na Górze tworzą trzej terapeuci i czterech podopiecznych z zakładu. Muzycy jeżdżą po kraju z występami, grają w małych klubach, domach kultury. Kamera towarzyszy im, gdy przygotowują się do koncertu w Pile, w nowym klubie. "Mały" jest bardzo podekscytowany występem, zresztą wszystkim się udziela jego niekłamany optymizm. Zaprasza na koncert sympatyczną kucharkę z zakładu, Olę, która obiecuje, że przyjdzie na pewno. Przy aplauzie zebranych gości zespół gra słynny utwór Rolling Stonesów "Satisfaction". Na zakończenie udanego koncertu muzyków czeka pieczenie kiełbasek przy ognisku, wśród znajomych i przyjaciół. "Mały" ma jeszcze jeden ważny powód do radości. Właśnie spotka się z matką, której nie widział dziesięć lat. Jego ojciec nie żyje, zmarł w wieku 33 lat. Matka - bezrobotna, biedna i samotna kobieta - długo czekała, by zobaczyć się z synem. Spotkanie przebiega w wyjątkowo ciepłej i wzruszającej atmosferze. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:56:56
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski