Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BĘDZIE ZABIJAŁ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 23 min

16-letni Jacek Balicki, uczeń Technikum Cukierniczego, nie wyglądał na zbrodniarza. Nieco skryty, ale sympatyczny. Uczył się średnio, ale ciasta piekł znakomite. Nie wiadomo jednak, co myślał, gdy pewnego dnia porzucił szkołę i zaciągnął się na 8 miesięcy do legii cudzoziemskiej we Francji. Wrócił radykalnie wewnętrznie odmieniony. 1 października 1996 r. zamordował swojego kuzyna, 14-letniego Dawida. 12 maja 1999 r. - 16-letnią sąsiadkę Dominikę. Zatrzymano go w kilka godzin po drugim zabójstwie. W śledztwie wyszło na jaw, że zabił również Dawida. Obie zbrodnie zaplanował, choć nie potrafił wyjaśnić wyboru ofiar. Dawida odwiedził z rana, gdy chłopak wybierał się do szkoły. Poczekał, aż zje śniadanie, i zaatakował nożem, gdy kuzyn zaczął ubierać się do wyjścia. Nie zacierał śladów. Przyszedł na pogrzeb Dawida. Trzy miesiące później był przesłuchiwany jako świadek, ale nie wzbudził podejrzeń. Nadal odwiedzał rodziców ofiary, przyjmował od nich prezenty. Mijały kolejne lata. Zabójstwo Dominiki Jacek zaplanował dwa tygodnie wcześniej. Znał ją od dziecka, ale nie było między nimi zażyłości. Feralnego dnia, gdy rodzice obojga wyszli do pracy, zaatakował ją na korytarzu, wciągnął do swojego mieszkania i tam zatłukł metalowym tłuczkiem do mięsa. Dobił nożem kuchennym. Trwało to pół godziny. Gdy niespodziewanie wrócił do domu ojciec dziewczyny i pytał o córkę, Jacek spokojnie odparł, że jej nie widział. Mężczyzna wyszedł szukać jej poza domem. Nie przyszło mu do głowy, żeby zajrzeć do mieszkania sąsiadów, gdzie leżały zwłoki Dominiki. Jacek zapakował je do torby turystycznej, taksówką wywiózł nad rzekę i tam wrzucił do wody. Jego rodzice zauważyli w mieszkaniu ślady krwi. Wypytywany przez nich syn przyznał się do winy. Zszokowani ojciec i matka zawiadomili policję. Biegły psycholog stwierdził, że Balicki najprawdopodobniej zabijałby nadal. Wyrok mógł być zatem jeden - dożywocie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:32:24
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl